می توانید با انجیر درجه یک دوپینگ کنید

یک مطالعه تاریخی در سال 1998 روی 10 فرد مبتلا به دیابت نوع 1 نشان داد که مصرف چای برگ انجیر همراه با صبحانه ممکن است نیاز آنها به انسولین را کاهش دهد. در ماهی که چای برگ انجیر دریافت کردند، دوز انسولین آنها حدود 12 درصد کاهش یافت.

علاوه بر این، یک مطالعه جدیدتر نشان داد که نوشیدنی‌های حاوی دوزهای بالایی از عصاره میوه انجیر درجه یک نسبت به نوشیدنی‌های بدون عصاره میوه انجیر دارای شاخص گلیسمی (GI) پایین‌تری هستند، به این معنی که این نوشیدنی‌ها تأثیر مطلوب‌تری بر سطح قند خون خواهند داشت.

با این حال، میوه های انجیر  به ویژه انجیر خشک – قند زیادی دارند و ممکن است در کوتاه مدت سطح قند خون را افزایش دهند. اگر در مدیریت سطح قند خون خود مشکل دارید، باید مصرف انجیر خشک را محدود کنید.

بسیاری از مطالعات لوله آزمایش امیدوارکننده در مورد اثرات برگ انجیر بر سلول های سرطانی انجام شده است.

نشان داده شده است که برگ انجیر و لاتکس طبیعی از گیاهان انجیر فعالیت ضد توموری در برابر سرطان روده بزرگ انسان، سرطان سینه، سرطان دهانه رحم و سلول های سرطانی کبد از خود نشان می دهند.

انجیر

با این حال، این بدان معنا نیست که خوردن انجیر یا نوشیدن چای برگ انجیر همان اثرات را دارد. مطالعات لوله آزمایش نقطه شروع امیدوارکننده ای را ارائه می دهد، اما مطالعات انسانی برای ارزیابی چگونگی تاثیر خوردن انجیر یا برگ انجیر بر رشد سرطان مورد نیاز است.

انجیر ممکن است اثرات مفیدی بر روی پوست داشته باشد، به ویژه در افرادی که مبتلا به درماتیت آلرژیک هستند – یا پوست خشک و خارش دار در نتیجه آلرژی.

یک مطالعه روی 45 کودک مبتلا به درماتیت نشان داد که کرم تهیه شده از عصاره میوه خشک انجیر دو بار در روز به مدت 2 هفته در درمان علائم درماتیت موثرتر از کرم هیدروکورتیزون، درمان استاندارد است.

علاوه بر این، ترکیبی از عصاره های میوه – از جمله عصاره انجیر – در یک مطالعه آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده شد که اثرات آنتی اکسیدانی روی سلول های پوست نشان می دهد، تجزیه کلاژن را کاهش می دهد و ظاهر چین و چروک را بهبود می بخشد.

با این حال، تعیین اینکه آیا این اثرات مثبت از عصاره انجیر یا یکی از سایر عصاره های مورد مطالعه ناشی می شود، دشوار است. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثرات انجیر بر سلامت پوست مورد نیاز است.

انجیر دارای فواید بالقوه مختلفی برای سلامتی است. آنها ممکن است هضم را بهبود بخشند و یبوست را کاهش دهند، به مدیریت چربی خون و سطح قند خون کمک کنند و سلول های سرطانی را از بین ببرند. با این حال، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.